Šátkování na Dni mateřství

Šátkování na Dni mateřství

Šátkování na Dni mateřství

V úterý 4. 6. 2024 pořádáme pro všechny maminky budoucí i stávající, pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří se o naší porodnici chtějí dozvědět něco nového, Den mateřství. Odpočinkové odpoledne se bude konat v zahradě nemocnice, která je v běžném provozu veřejnosti uzavřena. A na co se můžete těšit? Na přednášky o aromaterapii, první pomoci pro děti, šátkování, Priessnitzových zábalech, nutričním poradenství nebo o pohybovém vývoji dítěte.

Dětský koutek pro děti

Aby si maminky mohly den náležitě užít, připravili jsme pro jejich ratolesti pestrý program plný zábavy. V našem dětském koutku, kde se o ně postarají kvalifikované pečovatelky z nemocniční dětské skupiny Slunečnice, na ně bude čekat skákací hrad, malování, kuličky a pozdravit je přijdou i Ája s Maxipsem Fíkem.

Šátkování na stánku gynekologicko-porodnického oddělení

Na stánku gynekologicko-porodnického oddělení bude také porodní asistentka Kateřina Cikánová, která se v naší porodnici stará o maminky před, během a po porodu. Na Dni mateřství bude mít přednášku na hlavním pódiu na téma šátkování miminek a během akce bude samozřejmě k dispozici, aby zodpověděla Vaše případné otázky.

Ženy si na sebe děti připevňovaly odjakživa a i přesto, že pozdější „vynález“ kočárku šátkování potlačil, dostává se v posledních letech znovu na výsluní a stává se plnohodnotným pomocníkem v péči o děťátko. Miminka se dají nosit na břiše, na boku, i na zádech a mamince se tak uvolní ruce pro další činnosti, kterých je na mateřské „dovolené“ spousta.

Jak děťátko správně vázat? Jaké druhy šátků a nosítek máme a jaké oblečení je do šátku vhodné? Pokud Vás toto téma zajímá, určitě si Kateřinu, která má se šátkováním dlouholeté zkušenosti, na Dni mateřství nenechte ujít.