Laktační poradenství na Dni mateřství

Laktační poradenství na Dni mateřství

Laktační poradna na Dni mateřství

V úterý 4. 6. 2024 pořádáme pro všechny budoucí i stávající maminky v zahradě Nemocnice Kadaň Den mateřství. Odpočinkové odpoledne je určené nejen pro maminky, ale i pro rodiny s dětmi a všechny, kdo mají zájem dozvědět se, jaké benefity naše porodnice nabízí. A že jich je spousta! Těšit se můžete na přednášky o aromaterapii, první pomoci pro děti, šátkování, Priessnitzových zábalech, nutričním poradenství nebo o pohybovém vývoji dítěte.

Dětský koutek pro děti

Aby si maminky mohly den náležitě užít, připravili jsme pro jejich ratolesti pestrý program plný zábavy. V našem dětském koutku, kde se o ně postarají kvalifikované pečovatelky z nemocniční dětské skupiny Slunečnice, na ně bude čekat skákací hrad, na malé umělce malování a podívat se za nimi přijdou Ája s Maxipsem Fíkem.

Laktační poradkyně na stánku dětského oddělení

Sestřičky a lékařky dětského a gynekologicko-porodnického oddělení budou maminkám po celé odpoledne k dispozici na svých stáncích, připraveny zodpovědět každý jejich dotaz. Na stánku dětského oddělení bude také staniční sestra Gabriela Hefnerová, která působí v naší porodnici jako laktační poradkyně a během pobytu tak maminkám pomáhá překonávat překážky, jimž krátce po porodu vytouženého miminka mohou na cestě k přirozenému procesu kojení čelit. V laktační poradně citlivým a nenásilným způsobem vysvětluje, jak kojení pomáhá utvářet s děťátkem silné pouto, jaké polohy jsou vhodné pro podporu laktace nebo jak pečovat o bolavá prsa a i když žádné potíže s kojením během pobytu na oddělení šestinedělí mamince nenastanou, služby laktační poradkyně může využít i kdykoliv po návratu domů.

Tak si přijďte s Gabrielou na Den mateřství popovídat a pokud byste potřebovali využít jejích služeb o něco dříve, může na níže uvedených kontaktních informacích.

Kontakt na laktační poradkyni Nemocnice Kadaň:
Gabriela Hefnerová
hefnerova@nemkadan.cz
tel.: 474 944 297 (po-pá, 7-14h)