Jak se rodí v Kadani?

Co říkají maminky o porodu v Kadani?

Najít si po porodu čas na něco jiného než na miminko je velká výzva. Proto si vážíme každé maminky, která si v tomto období najde čas a napíše krátkou recenzi na porod v Nemocnici Kadaň.

Recenze porodů v Nemocnici Kadani

Odpoledne jsme dorazili na příjem, vypadalo to, že si počkáme až do rána, přesunuli me tedy na oddělení šestinedělí. Zde jsme uvítali možnost dvoulůžkového pokoje – postel i pro tatínka. O této možnosti jsme se dozvěděli již na předporodním kurzu. Ten určitě doporučuji, projdete si prostory a dozvíte se plno informací. Nakonec jsem rodila přes noc. Personál byl úplně skvělý, rodila jsem na celém oddělení sama, takže se věnovaly jen mě a bylo to super. Na oddělení šestinedělí opět moc milý personál. Uvítala bych tedy více informací o kojení a manipulaci s miminkem. Jediné co bylo horší byla strava, pro kojící maminku dle mého ne úplně vhodné kombinace a ne zrovna výživné jídlo.

Jestli budu znovu rodit, určitě se znovu vrátím sem. Máme zkušenost i s dětským oddělením a také super spolupráce.

Hana R. (porod březen 2023)

Už je to delší dobu, co jsem rodila, ale věřím, že to dobré zůstalo při nejmenším stejné a to horší se snad zlepšilo nebo zlepší.
Určitě doporučuji navštívit předporodní kurz, kde se dozvíte vše potřebné a budete mít možnost si porodnici prohlédnout. Navíc, pokud nakonec budete v Kadani i rodit, cena za kurz se vám potom vrátí.

Myslím, že všechno je o lidech a já měla opravdu štěstí. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí a vtipní, což je věc, kterou jsem opravdu ocenila. Během porodu se na vše ptali, do ničeho mě nenutili. Další personál po porodu zrovna tak. Ocenila bych akorát více rad ohledně kojení, jako prvorodička jsem neměla představu, zda miminko saje nebo ne a hned na sále se opravdu snažilo, ale nikdo neřešil, zda je to správně nebo ne. Kdyby kolem neprošla sestřička, co tohle neměla vůbec na starosti, ani bych nevěděla, co a jak.

Po přesunu na oddělení šestinedělí oceňuji opravdu obětavou práci dětských sester, které vše dokolo vysvětlovaly a měly trpělivost odpovídat na dotazy. Co se mi nelíbilo byla strava. Za mě nejen pro kojící matku absolutně nedostatečná. Ke snídani suchý loupák a kakao? To pardon. Koho tohle zasytí? Navíc jsem rodila v době covidu, takže návštěvy na šestinedělí byly zakázané. Naštěstí mi rodina nosila svačinu za dveře oddělení.

Také mě mrzelo, že nebyla možnost si dopředu zamluvit nadstandard. V době mého porodu navíc byla akce na nadstandard zdarma, takže nebyla šance se na něj dostat. Co velmi oceňuji byla poukázka do lékárny a možnost si za poplatek pronajmout monitor dechu.
Kdybych měla znovu rodit, i přes pár nedokonalostí bych sem šla znovu.

Nikola H. (porod listopad 2020)

Do porodnice jsem přijela s mírnými, avšak celodenními bolestmi v podbřišku. Ač jsem ještě nebyla před porodem, byl mi nabídnut pokoj (CAP), kde jsme společně s manželem mohli strávit noc. Byla jsem průběžně kontrolována a prohlížena. Porod se rozjel až druhý den odpoledne, po horké koupeli. Byla jsem neustále pod dohledem PA, která mi pomáhala, radila, dodávala odvahu, stejně jako manžel, který byl celou dobu se mnou. Porod proběhl krásně, bez komplikací, malou jsem dostala ihned na hruď a byla s námi dlouhou dobu, kdy se zkoušelo i její přisátí. Následovalo měření a vážení, u kterého byl po celou dobu manžel.

Kristýna P. (porod květen 2023)

Vděčnost, která v našem případě ani nelze slovy vyjádřit. Chtěli bychom moc poděkovat personálu porodnice, šestinedělí, dětskému oddělení, ale především sestřičce Verunce, díky které se nám povedlo přivést na svět našeho syna. Děkuji za umožněnou alternativu, kdy jste to nevzdala a věřila, že vše společně zvládneme. Je poznat, že když člověk dělá svou práci srdcem, nebere to jako práci, ale poslání. Lepší místo pro porod jsme si nemohli zvolit.

Alena H. (porod listopad 2022)

Ráda bych zde sdílela svojí zkušenost s Nemocnicí Kadaň, kde jsem rodila před měsícem.

Začala bych tím, že jsme absolvovali i předporodní kurz přímo v nemocnici a to bych doporučila všem, kteří v Kadani plánují rodit. Nejen, že jsme probrali co nás může všechno potkat při porodu, ale mohli jsme si i projít prostory CAP, porodnice a šestinedělí, což pro mě bylo uklidňující, když jsem viděla, kde přesně se porod bude odehrávat a jak to tam vypadá (alespoň jedna neznámá se tímto eliminovala). Cenu kurzu nám následně odečetli z faktury za nadstandard při odchodu z šestinedělí, takže byl kurz vlastně zdarma.
Před porodem jsem byla celkem 2x v poradně na oddělení, kde bylo vše bez problémů, jen bylo vždy poměrně hodně lidí, tak je dobré počítat s tím, že to může chvíli trvat.

První dobu porodní jsem trávila v CAPu, kde je opravdu velké množství pomůcek, poloh na speciálním stroji, sprcha, vana,… Během této doby se vystřídali 2 služby a všechny PA byly velmi milé a nápomocné. Na samotný porod jsme se přesunuli na porodní box (nechtěla jsem zůstat v CAP). Všechny kroky a postupy se mnou byly konzultovány, nabízeny možnosti postupu a vše bylo v průběhu vysvětlováno. Po porodu samozřejmě proběhla kontrola miminka a bonding.

Na šestinedělí jsem využila možnosti nadstandardního pokoje, kde jsem ocenila soukromí i možnost návštěv. Vybavení celého oddělení je velmi hezké po rekonstrukci, každé ráno se uklízelo a dle potřeby i během dne. Jídlo bylo na nemocnici za mě dobré, s doplňkovými balíčky mléčných výrobků bylo jídla víc než dost. Sestry (dětské i gyn) byly vždy k dispozici, některé mi osobně sedly více, některé méně, ale nesetkala jsem se s tím, že by mi někdo nepomohl nebo neporadil, když jsem potřebovala. Proběhla ukázka koupání, jak manipulovat s miminkem a vysvětlení všech vyšetření, které se budou dělat po dobu hospitalizace. Osobně jsem bojovala s kojením, ale byla k dispozici laktační poradkyně, odsávačky, i jiné pomůcky.

Denisa K. (porod duben 2023)

Vážený pane řediteli, cítím nutnost informovat vás o své velice kladné zkušenosti s péčí ve vaší nemocnici a o skutečné profesionalitě personálu na dětském oddělení, oddělení šestinedělí a porodnici.

8.1. Letošního roku se nám u vás narodil syn a bohužel se později velmi neočekávaně zjistilo, že trpí těžkou formou hemofilie A. Drobné příznaky pro podezření na toto onemocnění u jinak zdravého syna proběhly již 3. den po porodu, a to ve formě větší míry krvácivosti po běžném odběru z paty. Tudíž ještě v porodnici, nicméně bez pozitivní rodinné anamnézy. Proto bych chtěla vyzdvihnout práci paní primářky Kotalíkové a sester na oddělení šestinedělí, kterým to nebylo jedno a i přes zdánlivě drobný problém jednaly pohotově, empaticky, efektivně a velmi profesionálně. Celkově byl náš pobyt ve zdejší porodnici velmi příjemnou záležitostí.

Následující den po propuštění nás však situace dohnala navštívit dětskou ambulanci, kde měla službu paní doktorka Lehovská. Opět velmi profesionální přístup, pohotové jednání a po konzultaci s hematologickým centrem v Motole jsme byli okamžitě odesláni k dovyšetření přímo do tohoto centra, kde nám byla sdělena diagnóza, která jen potvrdila podezření paní primářky a paní doktorky Lehovské.
Za náš pobyt v Motole jsem se setkala s dalšími čtyřmi poměrně uznávanými lékaři a každý zdůraznil kvalitu práce výše zmíněných lékařek vaší nemocnice v ohledu včasného záchytu tohoto onemocnění bez jednoznačného typického projevu, konkrétně 5. Den života. Dále kladně hodnotili i vedení porodu, protože proběhl předčasně a tudíž i bez vstupního vyšetření při registraci v porodnici, přirozeně a evidentně velmi profesionálně a šetrně, protože se náš syn i s touto krvácivou poruchou narodil úplně bez zranění. Za to bych ráda poděkovala slečně Kamile Ložanové a paní doktorce Oulické.
Jména byla na přání autorky ponechána v anonymitě.

Anonymní spokojená maminka (porod leden 2024)

Další recenze na Porodnici Kadaň

Přečtěte si, co říkají maminky o porodu v Kadani, na webu emimino.cz nebo ve FB skupině Rodíme v Kadani.