Den mateřství se povedl na jedničku!

Den mateřství se povedl na jedničku!

Den mateřství_foto Jiří Hub

Poprvé od roku 1978 jsme otevřeli brány zahrady Nemocnice Kadaň veřejnosti a uspořádali akci tak velkých rozměrů. A vyplatilo se. Přišlo vás, vážení hosté, opravdu hodně. Den mateřství přilákal více jak 600 návštěvníků, kteří přijeli také ze vzdálenějších Karlových Varů, Vejprt, Blšan, Mostu, Bíliny, Žatce nebo Podbořan.

Vyšlo nám krásné slunečné počasí, program přednášek běžel podle plánu a moderátor nás skvěle bavil celé odpoledne.

Stánky dětského a gynekologicko-porodnického oddělení praskaly ve švech.

Naše primářky, lékařky, sestřičky, porodní asistentky, fyzioterapeutka, laktační a nutriční poradkyně neúnavně odpovídaly na každou Vaši otázku o první pomoci dětem, o kojení, o rehabilitaci dětí, o centru aktivního porodu, o šátkování, bylinné napářce, aromaterapii nebo porodech do vody. Vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení prováděla prostory porodnice několik početných skupin zájemců.

O děti bylo skvěle postaráno

V dětském koutku naší Slunečnice se zabavily malováním porcelánových srdíček, vyřádily se v kuličkách či skákacím hradě a užily si dostatečně i Maxipsa Fíka s Ájou, kteří přecházeli z dětského koutku k hlavnímu pódiu. Na pohodové atmosféře celého odpoledne se velkou měrou podepsal i moderátor Petr Píďan Stehlík, který právem patří k nejvyhledávanějším moderátorům nejen v našem regionu.

Připravili jsme pro vás přes 2000 kusů dobrot

Náš špičkový tým z kuchyně pro Vás napekl a připravil přes 2 000 kusů muffinů, slaných závinů, lineckého pečiva, jahod se šlehačkou a dalších dobrot a naše recepční se postaraly o nejen krásnou výzdobu, registraci a informace u vstupu, ale také nafoukly stovky barevných balónků pro Vaše děti. „Neviditelnou“ snahu všech uklízeček a údržbářů je třeba také zmínit, protože právě oni se postarali o to, aby bylo ve všech prostorách po celé odpoledne čisto a uklizeno.

Věříme, že se vám první Den mateřství líbil. Naším cílem bylo otevřít brány nejen zahrady a porodnice, ale i celé nemocnice a dostat se zase o něco blíž budoucím i stávajícím maminkám, dětem a celým rodinám a to se nám, zcela určitě, povedlo.

Den mateřství se uskutečnil díky laskavé podpoře našich partnerů.

Hlavním partnerem byla Skupina ČEZ.