Patricie Kotalíková na Dni mateřství

Patricie Kotalíková na Dni mateřství

První pomoc dětem na Dni mateřství

V úterý 4. 6. 2024 pořádáme nejen pro budoucí i stávající maminky, ale i pro rodiny s dětmi v zahradě Nemocnice Kadaň Den mateřství. Na odpočinkové odpoledne srdečně zveme všechny, kdo mají zájem dozvědět se, jaké benefity naše porodnice nabízí. A že jich je spousta! Těšit se můžete na přednášky o aromaterapii, první pomoci pro děti, šátkování, o Priessnitzových zábalech, nutričním poradenství nebo o pohybovém vývoji dítěte.

Dětský koutek pro děti

Bohatý program jsme připravili i pro děti, aby si maminky mohly tento den náležitě užít. V dětském koutku se o jejich malé neposedy postarají kvalifikované pečovatelky z nemocniční dětské skupiny Slunečnice. Skákací hrad, malování a návštěva Maxipsa Fíka s Ájou jsou jistě lákadly, díky kterým na chvíli oželí i přítomnost milované maminky.

Primářka dětského oddělení

Po celé odpoledne budou sestřičky a lékařky dětského a gynekologicko-porodnického oddělení maminkám k dispozici na svých stáncích, připraveny zodpovědět každý jejich dotaz. Na stánku dětského oddělení bude také primářka a zároveň náměstkyně pro léčebnou a preventivní péči MUDr. Patricie Kotalíková, která bude mít na začátku programu úvodní řeč o fungování a benefitech právě dětského oddělení.

Dětské oddělení Nemocnice Kadaň se dlouhodobě těší nejen výborné pověsti, ale také velkému počtu vysoce kvalifikovaných lékařů. Není to však samozřejmostí. Je to výsledek systematické a dlouholeté týmové práce právě pod vedením primářky dětského oddělení, která „své“ lékaře podporuje ve vzdělávání a předává jim cenné zkušenosti dětské lékařky městské nemocnice, která má svá specifika hlavně ve velké šíři záběru a nutnosti si samostatně a často velmi rychle poradit v celé škále rozmanitých situací. 

Patricie se také věnuje problematice onemocnění ledvin a močových cest u dětí, kojení a správné výživě v dětském věku a problematice diagnostiky zánětlivých onemocnění centrální nervové soustavy. Na tato témata často přednáší odborné i laické veřejnosti.

Pokud se budete chtít paní primářky na cokoliv zeptat, tak na Dni mateřství budete mít jedinečnou příležitost.