První pomoc zaměřená na děti na Dni mateřství

První pomoc zaměřená na děti na Dni mateřství

První pomoc dětem na Dni mateřství

V úterý 4. 6. 2024 chystáme pro všechny budoucí i stávající maminky v zahradě Nemocnice Kadaň Den mateřství. Odpočinkové odpoledne připravujeme nejen pro maminky, ale i pro rodiny s dětmi a pro všechny, které zajímá, jak to v naší porodnici chodí. Těšit se můžete na přednášky o aromaterapii, první pomoci pro děti, šátkování, Priessnitzových zábalech, nutričním poradenství nebo o pohybovém vývoji dítěte.

Mysleli jsme také na Vaše malé ratolesti. V našem dětském koutku se o ně po celé odpoledne postarají kvalifikované pečovatelky z nemocniční dětské skupiny Slunečnice. Děti se mohou vyřádit na skákacím hradu, namalovat si něco hezkého a těšit se na návštěvu Maxipsa Fíka s Ájou.

Přednáška primářky o první pomoci dětem

Sestřičky a lékařky dětského a gynekologicko-porodnického oddělení budou maminkám po celé odpoledne k dispozici na svých stáncích, připraveny zodpovědět každou otázku. Na stánku dětského oddělení na Vás bude také čekat primářka MUDr. Patricie Kotalíková, která Vám bude k dispozici nejen po celé odpoledne, ale bude mít i přednášku na hlavním pódiu na téma První pomoc zaměřená na děti.

Být rodičem znamená být zodpovědný za zdravý rozvoj svého dítěte. Je to úkol nelehký a každodenní zkušenost nám říká, že stačí vteřina a všechno může být jinak. Abychom rodičům pomohli překonat situace, které život s miminkem, ale i s větším děťátkem přináší, připravilo naše dětské oddělení kurzy první pomoci zaměřené na děti, kde jim pomáháme tyto nesnáze překonat. Lékařky dětského oddělení MUDr. Tereza Šváchová a MUDr. Kateřina Gábová kurzy první pomoci pro děti v Nemocnici Kadaň od začátku roku vedou.

Kurzy jsou součástí balíčku benefitů, které naše porodnice nabízí a zájemci, kteří by se chtěli kurzu zúčastnit, ať se informují zde:   

Gabriela Hefnerová
hefnerova@nemkadan.cz
tel.: 474 944 297 (po-pá, 7-14h)