Dětská skupina Slunečnice na Dni mateřství

Dětská skupina Slunečnice na Dni mateřství

Slunečnice na Dni mateřství

V úterý 4. 6. 2024 pořádá Nemocnice Kadaň Den mateřství, na který srdečně zveme budoucí i stávající maminky. Na akci, která se bude konat v zahradě nemocnice, se dozvíte vše o tom, jak to v naší porodnici chodí. Zjistíte, co stojí za spokojeností tolika maminek a seznámíte se s lékaři a sestřičkami dětského a gynekologicko-porodnického oddělení. Těšit se můžete na zajímavé přednášky o aromaterapii, první pomoci pro děti, šátkování, Priessnitzových zábalech, nutričním poradenství nebo o pohybovém vývoji dítěte.

Aby si maminky mohly den náležitě užít, připravili jsme pro jejich ratolesti pestrý program plný zábavy. V našem dětském koutku, kde se o ně postarají kvalifikované pečovatelky z nemocniční dětské skupiny Slunečnice, na ně bude čekat skákací hrad, malování, kuličky a pozdravit je přijdou i Ája s Maxipsem Fíkem.

Benefit pro pracující rodiče

Dětská skupina Slunečnice, která byla zřízena výhradně pro děti našich zaměstnanců, funguje v Nemocnici Kadaň od září 2021. Využívají ji hlavně maminky, které ukončily rodičovskou dovolenou a vracejí se zpět do pracovního procesu. Jejich většinou tříleté děti ještě nenavštěvují mateřskou školu a dětskou skupinu vnímají jako nenásilný a přirozený přechod do klasického školního zařízení.

Slunečnici navštěvují také již školkové děti od tří do šesti let, a to hlavně v době prázdnin, svátků nebo z důvodu 12hodinových služeb rodičů. Skupina poskytuje dětem rodinnou a komorní atmosféru v blízkosti jejich rodičů. O děti se tu starají dvě kvalifikované a zkušené pečovatelky Dominika Hudcová a Ludmila Boršíková a maminky si je chválí hlavně pro jejich individuální přístup k dětem, flexibilitu a schopnost vždy vyjít pracujícím rodičům vstříc.

Obě se na Vás a Vaše děti těší na Dni mateřství, kde pro Vaše malé neposedy připravily pestrý program.