Laktační poradna aneb když se kojení nedaří

Laktační poradna aneb když se kojení nedaří

Přínosy kojení jsou nezanedbatelné. Není lepšího pokrmu pro právě narozené miminko, než mateřské mléko a zároveň tato zázračná tekutina skýtá mnoho benefitů i pro kojící maminky. Čím déle miminko kojíte, tím méně Vám hrozí osteoporóza, rakovina prsu, vaječníků a děložního hrdla, lépe se zbavíte poporodních kil a má blahodárný vliv na Vaši psychiku. 

V naší porodnici máme na oddělení šestinedělí k dispozici laktační poradkyni Gabrielu Hefnerovou, která během pobytu maminkám pomáhá překonávat překážky, jimž krátce po porodu vytouženého miminka mohou na cestě k přirozenému procesu kojení čelit. V poradně citlivým a nenásilným způsobem vysvětluje, jak kojení pomáhá utvářet s děťátkem silné pouto, jaké polohy jsou vhodné pro podporu laktace nebo jak pečovat o bolavá prsa.

Začátky jsou pro miminko i maminku velmi důležité, proto bonding ihned po porodu a rooming-in jsou u nás samozřejmostí. Když se však i přesto kojit nedaří, není to v žádném případě selháním maminky a často stačí jen vlídné slovo a psychická podpora od odborně proškolené a zkušené laktační poradkyně, která mamince pomůže objasnit příčinu problému a najít nejvhodnější řešení. Není se čeho bát, u nás se budete cítit v bezpečí a na jakékoliv otázky a případné nesnáze jsme zde připraveni.  

I když žádné potíže s kojením na oddělení šestinedělí nenastanou, služby laktační poradkyně mohou maminky využít i kdykoliv po návratu domů.

Kontakt na laktační poradkyni Nemocnice Kadaň:
Gabriela Hefnerová
hefnerova@nemkadan.cz
tel.: 474 944 297 (po-pá, 7-14h)