Klasické porodní sály

Jak vypadají porodní sály Porodnice Kadaň?

Pokud se žena rozhodne rodit v klasické porodnici místo Centra aktivního porodu, stane se hlavním dějištěm porodní sál. Nejprve pro ni ale bude připraven prostor v předporodním pokoji, kde se vyčkává, dokud není děložní hrdlo otevřené na 8 až 9 cm. Tehdy se rodička přesouvá na klasický porodnický sál

I na porodním sále se snažíme maximálně vyjít vstříc potřebám nastávající maminky

Ženy na klasickém porodním sále využívají nejčastěji porodní lůžko, které lze upravit podle potřeby a zvolit na něm vyhovující pozici pro porod, ať už například v podřepu, na boku, na všech čtyřech, v kleče apod. Maminky mají prostor využít také porodní stoličku. Určitě podporujeme možnost najít si takovou polohu, která rodičce přinese úlevu od bolesti nebo pomůže snáze tlačit. V průběhu porodu se u ženy střídají sestřičky a doktoři, kteří na proces dohlíží.

porodnice v kadani

Co se děje s miminkem?

Jakmile je děťátko na světě, přiložíme ho matce na bříško, kde jej osušíme a přikryjeme nahřátou peřinkou. Na hlavičku dostane čepičku, aby odhalenou hlavičkou neztrácelo teplo. Bonding vnímáme jako zásadní pro počátky úspěšného kojení i vytvoření vzájemné vazby.

Novorozené miminko alespoň 3 hodiny po porodu nekoupeme, to se děje až po předání na oddělení šestinedělí, kde je děťátko i zváženo a změřeno.